Težak poraz rukometaša BiH: U drugom poluvremenu dali samo devet golova

Najefikasniji u BiH bili su Marko Panić i Luka Perić sa po četiri gola

Detalj s večerašnje utakmice. Screenshot / Moja TV

4.1.2024

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je jako lošu utakmicu i doživjela težak poraz od Argentine rezultatom 32:23 (15:14) u prvom meču "Yellow Cupa".

Uglavnom su Argentinci imali prednost, u prvom dijelu u nekoliko navrata i dva gola (3:1, 11:9, 15:13). Na odmor su otišli sa +1 (15:14).

U drugom poluvremenu je Bosna i Hercegovina dala svega devet golova, dok su Argentinci bili raspoloženi.

Najefikasniji u BiH bili su Marko Panić i Luka Perić sa po četiri gola, dok su Dino Hamidović i Vladan Đorđević dodali po tri. Benjamin Burić je imao pet odbrana, a Admir Ahmetašević dvije. Kod Argentine se istakao Fransisko Lombardi (Francisco) sa osam golova, a golman Huan Bar (Juan) je imao 11 intervencija.

Vrijedi istaći da je Argentina imala 12 različitih strijelaca u ovoj utakmici. Na drugoj strani je selektor BiH Irfan Smajlagić dao priliku svim igračima, osim kapitenu Mirsadu Terziću koji nije odigrao ni minute.

BiH će sutra igrati protiv reprezentacije Švicarske, a taj meč je na rasporedu od 20:15 sati s prijenosom na Moja TV.

Inače, turnir u Švicarskoj bi trebao poslužiti našim rukometašima kao priprema uoči predstojećeg Evropskog prvenstva u Njemačkoj koje se igra od 10. do 28. januara.