EHF EURO 2024

Nemilosrdni hrvatski rukometaši deklasirali Špance

Iako su Hrvati bili veliki autsajderi pred početak ovog meča, oni su u potpunosti nadigrali protivnika

Hrvati: Slavili protiv Španije. DPA / Pixsell

12.1.2024

Rukometna reprezentacija Hrvatske slavila je na otvaranju grupne faze Evropskog prvenstva protiv selekcije Španije rezultatatom 39:29 (18:14).

Iako su Hrvati bili veliki autsajderi pred početak ovog meča, popularni "Kauboji" su apsolutno nadigrali protivnike.

Počelo je serijom 5:1, a njihova prednost je u nekoliko navrata tokom prvog poluvremena išla i do šest golova prednosti.

Ipak, Španci su to uspjeli smanjiti na četiri gola zaostatka pred početak drugog poluvremena.

No to nije previše prestrašilo hrvatske rukometaše koji su i u drugih pola sata izašli veoma hrabro.

Brzim nizom od četiri neodgovorena gola njihova prednost je tokom većeg dijela drugog poluvremena išla i do 11 golova razlike.

Desni bek hrvatske reprezentacije Ivan Martinović bio je zaista maestralan tokom cijelog susreta, a ništa slabiji nisu bili ni Lučin, te Šoštarić.

S druge strane najefikasniji je bio Aleiš Gomez (Aleix).