Tok utakmice / BiH - Nizozemska 20-36

Rukometaši BiH su u prvom kolu poraženi od Švedske, dok su Nizozemci bili bolji od selekcije Gruzije

BiH: Čeka prvu pobjedu. EHF

13.1.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola Evropskog prvenstva između Bosne i Hercegovine i Nizozemske.

Rukometni "Zmajevi“ traže historijsku pobjedu na prvenstvu Starog kontinenta, a ukoliko se žele domoći druge runde moraju večeras savladati Nizozemce, čija je reprezentacija mnogo napredovala u posljednje vrijeme.

Nizozemci ne mogu računati na prvu zvijezdu tima Keja Smitsa (Kay), koji je otpao prije početka prvenstva, dok zbog povrede u prvoj utakmici za BiH neće moći nastupiti iskusni pivot Senjamin Burić.

Naša reprezentacija je prema kladionicama izraziti autsajder, ali to ne bi trebalo poremititi planove naših reprezentativaca, koji za cilj imaju ostvariti prvu pobjedu na Evropskom prvenstvu.

60' - Kraj susreta. BiH je izgubila 20:36.

60' - GOL! Novi pogodak za BiH.

58'- GOL! Stavast sada pogađa za najviših +16 na utakmici.

58' - GOL! Novi pogodak Genena za Nizozemce.

57' - GOL! Perić postiže debitantski pogodak na Euru.

56' - GOL! Pogađa Hamidović, ali Klasens uzvraća.

54' - GOL! Genen atraktivno kroz noge Ahmetaševića pogađa

52' - GOL! Pogađa Hamidović za BiH.

51' - GOL! Pogađa Sluijters na drugoj strani za povratak na +15 nizozemskih rukometaša.

50' - GOL! Pogađa i Davidović. On je postigao svoj četvrti pogodak na utakmici.

49' - GOL! Hadžić je jedan od rijetkih raspoloženih bh. rukometaša.

48' - GOL! Novi pogodak Nizozemaca, nova najveća razlika na utakmici.

46' - GOL! Mulalić pogađa, a na drugoj Ferštejnena uzvraća, uz kaznu od dvije minute za Hamidovića.

45' - GOL! Novi pogodak Nedima Hadžića na ovoj utakmici.

44' - GOL! Baijens spektakularno pogađa, drugi strijelac Nizozemske ima osam pogodaka.

44' - GOL! Nedim Hadžić se upisuje u listu strijelaca za BiH.

43' - GOL! Pogađa Faljić, ali odmah uzvraća Smit na drugoj strani. U ovim trenucima se ne igraju dobre odbrane.

41' - GOL! Deveti pogodak Ten Veldea na utakmici. Ponovo je bio uspješan sa sedmerca.

40' - GOL! Benghaem ponovo pogađa, zaista loše izdanje naše reprzentacije.

39' - GOL! Igra se sada gol za gol na obje strane. Opuštenije su odbrane. Čehajić je pogodio, a onda Benghaem na drugoj strani.

38' - GOL! Baijens pogađa ponovo. Nezaustavljiv je ovaj dvojac za BiH.

37' - GOL! Osmi gol Ten Veldea, nevjerovatan je zaista.

36' - GOL! Amir Muhović pogađa za BiH. Odlično se snašao pivot naše reprezentacije.

34' - GOL! Ten Velde pogađa ponovo. Stopostotno je lijevo krilo Nizozemske (7/7).

34' - Ni igrač više nam ne pomaže, jednostavno izgledamo loše u napadu.

32' - GOL! Pogađa Panić i smanjuje, ali Steijns odmah uzvraća na drugoj strani.

31' - GOL! Ten Velde postigao novi gol. On i Baijens su postigli po šest golova, isto koliko su i za cijelu utakmicu protiv Gruzije.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Poluvrijeme je u Manhajmu. Veoma loše su igrali. Rezultat 7:17 u korist Nizozemske.

30' - GOL! Šesti pogodak Baijensa. Nevjerovatno poluvrijeme Nizozemaca.

30' - GOL! Bravo Davidoviću, ovo je iskra koja nam je trebala.

29' - GOL! Davidović pogađa na lijep način i smanjuje razliku na deset golova.

28' - GOL! Baijens nas kažnjava. Šokantno je koliko golova primamo iz kontranapada poslije grešaka. Dekoncentrisani su "Zmajevi" i to je očito.

26' - GOL! Pogađa Davidović, ali odmah na drugoj strani  uzvraćaSteijns na drugoj strani.

25' - GOL! Kakav sada pogodak Ferštejnena. Iza leđa je u skoku bacio loptu s centralne pozicije, koja je prošla pored Burića.

25' - Neoprezan skok Panića, udario je nizozemskog golmana Ravenbergena. Sudije su gledale da li je bilo namjere u njegovom potezu, ali neće dobiti crveni karton.

25'- Napokon greška Nizozemaca. Možemo li napraviti mali povratak do kraja prvog poluvremena?

24' - GOL! Panić pretvara sedmerac u pogodak.

23'- GOL! Pogađa Ravenbergen s gola na gol, nakon što smo zbog bili bez golmana.

22' - GOL! Sada primamo pogodak i s drugog krila. Pogodio je Šagen.

21' - Novo isključenje za "Zmajeve". Slaba koncentracija naših igrača ih zaista košta. Hamidović će na "hlađenje".

20' - GOL! Ten Velde pogađa iz sedmerca. Njegov peti gol. Bio je Ahmetašević na toj lopti, ali ne uspijeva odbraniti.

20' - Bespotreban prekršaj Hercega. Dvije minute i sedmerac za Nizozemce.

19' - GOL! Napokon prekidamo seriju Nizozemaca, a gol je postigao Đurđević.

19' - GOL! Ten Velde pogađa iz sedmerca.

17' - Nova greška naših reprezentativaca. Imamo igrača više, ali gubimo loptu.

17' - Prvo isključenje na utakmici za Nizozemce. BiH ima priliku raditi nešto s igračem više.

16' - GOL! Sada spuštaju loptu bez problema do pivota Koija, koji je pogodio za seriju od pet golova Nizozemaca.

15' - GOL! Ten Velde i Baijens uništaavaju našu odbranu večeras. Sada je lijevo krilo pogodilo.

14' - Burić pokušava podići saigrače nakon odbrane, ali ne uspijevamo postići gol.

13' - Radevensbergen živu loptu hvata Paniću.

12' - Na drugoj strani Hamidović pokušava, ali bez previše uspjeha.

11' - GOL! Savršen ulazak u utakmicu Nizozemaca. Novi pogodak Ten Valdea.

10' - GOL! Novi trenutak dekoncentracije naših igrača, gubimo loptu, a Baijens spremno kažnjava na drugoj strani.

9' - GOL! Novi pogodak Baijensa, njegov treći na utakmici. Moraju "Zmajevi" igrati bolju odbranu na njemu.

8' - GOL! Panić prekida seriju Nizozemaca, sjajno se snašao.

7' - GOL! Serija Nizozemaca, ponovo primamo pogodak iz kontre nakon izgubljene lopte.

6' - Faljić se našao u dobroj poziciji, ali ne uspijeva postići pogodak.

5' - GOL! Dobra akcija Nizozemaca i novi gol za Nizozemce.

4' - GOL! Ten Velde pogađa u kontri nizozemske reprezentacije.

3' - GOL! Pogađa Baijens, bio je na toj lopti Burić, ali izjednačavaju u Nizozemci.

2' - Gubimo loptu, ali fenomenalni Burić upisuje drugu odbranu na utakmici.

1' - GOL! Prvi napad i odmah prvi gol. Herceg pogađa, a onda i odbrana Burića na drugoj strani.

1' - Počela je utakmica u Manhajmu. Sretno "Zmajevi"!

17:50 – Sastavi ekipa.

Selektor Irfan Smajlagić za ovu utakmicu računa na sljedeće igrače: Benjamin Burić, Admir Ahmetašević, Adi Mehmedćehajić, Marko Majstorović, Luka Perić, Vladan Đurđević, Adin Faljić, Amir Muhović, Mirsad Terzić, Igor Mandić, Mirko Herceg, Dino Hamidović, Marko Davidović, Luka Knežević, Marko Panić i Nedim Hadžić.

Za Nizozemsku će igrati: Bart Ravensbergen, Arjan Fersteijnen, Ivar Stavast, Janik van Zundert, Rutger ten Velde, Niko Blau, Robin Šoenker, Iso Sluijters, Samir Benganem, Lars Kuij, Kaj Genen, Niels Fersteijnen, Luk Stejns, Jorn Smits, Alek Smit, Tim Klasens, Tomas Houpten i Dani Baijens.

17:40 - Ovo će biti i prvi međusobni duel ove dvije ekipe na velikim turnirima. Inače, Nizozemska je prva gostovala u Bosni i Hercegovini nakon završetka agresije na BiH.

Podsjetimo, BiH je u 1. kolu izgubila od aktuelnog prvaka Švedske sa 29:20, dok je Nizozemska bila bolja od Gruzije sa 34:29.

17:30 - Nema sumnje da će naši rukometaši imati i veliku podršku bh. navijača u SAP Areni u Manhajmu koje će predvoditi grupa najvatrenijih pristalica, popularni BH Fanatikosi.

17:25 – Poruke Džeke i Muse

Kapiten fudbalske reprezentacije BiH Edin Džeko i košarkaški reprezentativac naše zemlje Džanan Musa poslali su poruke podrške rukometašima.

- Pozdrav za kapitena Terzu i za cijelu ekipu. Nadam se da ste mi dobro i da ste spremni za tekmu večeras. Od srca vam želim sve najbolje i ako Bog da do pobjede. Gledamo vas, bodrimo i volimo. Ćao raja, sretno - poručio je Džeko.