Portugalci šokirali Norvežane i udaljili ih od polufinala

Norvežani su na današnjem susretu bili veliki favorit, ali nisu uspjeli slaviti na ovom meču

Detalj sa utakmice Portugala i Norveške. EHF

17.1.2024

Rukometna reprezentacija Norveške poražena je od selekcije Portugala rezultatom 32:37 (15:18), te se sad nalazi sve dalje od polufinala.

Norvežani su na današnjem susretu bili veliki favorit, a tako su i započeli ovaj susret.

Vodili su većim dijelom prvog poluvremena, ali onda su neobjašnjivo dopustili Portugalcima da naprave seriju od šest pogodaka i tako se susret preokrenuo.

Nakon što su preuzeli tu prednost, Portugalci su je dobro čuvali i igrali su fenomenalno tokom čitavih 30 minuta drugog poluvremena, a na kraju su upisali i poprilično ubjedljivu pobjedu.

Najistaknutiji u redovima Portugala bio je Portela sa osam golova, dok je Martim Kosta (Costa) upisao sedam.

S druge strane, najefikasniji je bio Blonz sa sedam golova.

dok je Martim Costa dodao sedam, a Francisco Costa i Savlador su dodali po četiri. Na golu je Rema Marques imao osam odbrana, a Capdeville je dodao tri.

Norvežani su ovim porazom gotovo pa sigurno ostali bez polufinala, a nadaju se da će im se poklopiti jedan od preostalih rezultata.