Tok utakmice / Francuska - Hrvatska 34:32

Francuska je u drugi krug prenijela dva boda, dok je Hrvatska samo jedan

Hrvatska Francuska - Avaz
+2

18.1.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos rukometnog spektakla koji igraju Hrvatska i Francuska u okviru drugog kruga Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Francuska - Hrvatska 34:32

FT - Kraj utakmice.

58' - Igor Karačić preuzima odgovornost, četvrti njegov gol večeras.

58' - Kentin Mae koristi sedmerac. Hrvatska skoro do kraja meča s igračem manje.

57' - Kakva šteta! Kuzmanović je odbranio još jedan napad Francuza, ali sudije pokazuju isključenje Glavašu zbog prekršaja nad Nahijem.

56' - Kuzmanović brani, na drugoj strani gol Jelinića i Hrvatska je u životu!

55' - Prandi se upisuje u strijelce kod Francuza. Hrvatska ide u jako bitan napad. Klarica sjajno probija odbranu i daje gol.

54' - Griješe Francuzi, a gol daje Tomislav Kušan.

53' - Klarica konačno daje pogodak. Dao je prva dva za Hrvatsku i na treći čekao sve do sada. No, ubrzo uzvraća Turne.

53' - Nova greška Hrvatske i Francuzi ponovo pogađaju na prazan gol, Remili je strijelac.

52' - Hrvatska je igrala bez golmana, a to je iskoristio Nahi za svoj drugi gol večeras.

50' - Kuzmanović bilježi dvije odbrane, a Srna postiže novi pogodak.

48' - Novi gol Srne, vratio je Hrvatsku u život.

47' - Ekspresan odgovor Hrvatske preko Srne kojem je ovo četvrti gol.

46' - Filip Glavaš je iskoristio sedmerac, ali Kentan Mae uzvraća.

45' - Nikola Karabatić postiže novi gol, prvi put Francuska ima četiri gola prednosti.

44' - Valentin Port se upisuje u listu strijelaca, vraća Francuskoj +3.

42' - Šoštarić nije iskoristio sedmerac, što je bio njegov prvi promašaj na prvenstvu. Jelinić je kasnije donio 22. gol Hrvatskoj na ovoj utakmici.

41' - Crveni karton za Fabregasa. Stub odbrane Francuske je zaradio treće isključenje.

40' - Fabregas koristi asistenciju Dika Mema, a nakon greške Srne iz kontre pogađa Dilan Nahi.

37' - Hrvati nisu iskoristili napad s igračem više, a na drugoj strani pogađa Dika Mem. Uzvratio je potom Zvonimir Srna.

35' - Maraš nastavlja sa pogocima, ovo mu je četvrti večeras i najbolji je strijelac Hrvatske.

34' - Drugi pogodak Fabregasa, lijepo ga je uposlio Karabatić.

32' - Nikola Karabatić je nevjerovatan. Ima 4 od 4 večeras, ali ubrzo uzvraća Karačić.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme, prvi gol u nastavku daje Turne.

Rezime prvog dijela. Najefikasniji u Francuskoj je Dika Mem sa pet golova, po tri su dodali Nikola Karabatić, Igo Deskat i Janis Lene.

Kod Hrvatske su tri gola dali Mateo Maraš i Mario Šoštarić. Dominik Kuzmanović je imao šest odbrana.

Sa utakmice u Kelnu. Sanjin Strukić / Pixsell

HT - Poluvrijeme.

29' - Igo Deskat vraća prednost Francuskoj koje nije dugo trajalo jer je na drugoj strani pogodio Karačić.

28' - Kuzmanović odlično brani, a Maraš je nezaustavljiv. Njegova serija od tri pogotka za izjednačenje u Kelnu.

27' - Novi gol Maraša, Hrvatska je na gol zaostatka.

25' - Kakva bomba Matea Maraša.

24' - Uigrana akcija Francuza, Deskat pogađa. Francuska krila na 5/5 večeras.

23' - Jelinić smanjuje na -1, ali ne zadugo jer je Lene pogodio iz teške pozicije.

22' - Dika Mem je postigao svoj peti pogodak večeras, a samo 30-ak sekundi kasnije uzvraća Jelinić na drugoj strani.

21' - Spektakularna utakmica u Kelnu kakva se i očekivala od ovih rivala. Prvo je Luka Karabatić dao prvi gol za Francusku, a na drugoj strani uzvratio je Igor Karačić.

20' - Kako bitna odbrana Kuzmanovića. Zaustavio je šut Deskata iz kontre, a na drugoj strani pogađa Kušan.

17' - Nikola Karabatić postiže svoj treći gol za +3. Sada ludnica u Kelnu. Pogodio je Cindrić, ali nedugo zatim i Remili.

17' - Ponovo Francuzi idu na +2 preko Remilija.

16' - Dika Mem je sa dva brza gola prvi put odveo Francuze na +2, ali smanjio je zaostatak Hrvatske Luka Cindrić.

13' - Nikola Karabatić donosi prvo vodstvo Francuzima, ali uzvraća Načinović.

12' - Mini serija Francuza i izjednačenje. Po gol su postigli Igo Deskat i Dika Mem.

10' - Sjajna utakmica u Kelnu. Karabatić i Len su pogađali za Francusku, a Šoštarić i Srna za Hrvatsku.

8' - Janis Lene daje gol za Francuze, ali uzvraća Šoštarić koji igra sjajan turnir u Njemačkoj - dao je 20 golova iz svojih 20 pokušaja.

7' - Problemi za Francuze, prvo je Fabregas zaradio isključenje, a ubrzo i Luka Karabatić. Koriste Hrvati brojčanu prednost, Šoštarić je strijelac.

5' - Srna uz pomoć bloka postiže gol.

4' - Klarica je raspoložen na startu utakmice, ovo mu je drugi gol. Ali vodstvo Hrvatske je trajalo tek nekoliko sekundi, pogodio je Dika Mem.

1' - Hrvatska je povela preko Klarice, ali odmah je uzvratio Fabregas.

1' - Počela je utakmica.

17:30 - Selektori Goran Perkovac i Žilom Žil (Guillaume Gille) odredili su sastave za utakmicu koja se od 18 sati igra u Lankses Areni u Kelnu kapaciteta od oko 20.000 gledalaca.

Hrvatska: Kuzmanović, Mandić, Mihić, Šoštarić, Karačić, Cindrić, Lučin, Šipić, Glavaš, Maraš, Načinović, Kusan, Mamić, Srna, Klarica i Jelinić.

Francuska: Belhcene, Bolzinger, Dezbone, N. Karabatić, L. Karabatić, Deskat, Fabregas, , Konan, Kounkoud, Lene, Mae, Mem, Nahi, Engesan, Porte, Prandi, Remili, Tourne i Ričardson.

17:15 - Francuska je u drugi krug prenijela dva boda (pobjeda protiv Njemačke), dok je Hrvatska samo jedan bod (remi s Austrijom.

17:00 - Hrvatska u problemu.

Zbog povrede u 2. kolu turnira otpao je sjajni desni bek Ivan Martinović, a večeras nema ni kapitena Domagoja Duvnjaka koji ima probleme sa virozom.