EHF EURO 2024

Nova rukometna ludnica u Njemačkoj: Danas posljednje utakmice za plasman u polufinale

Današnji program od 15 sati i 30 minuta započnju reprezentacije Austrije i Islanda

Euro: Posljednji mečevi druge runde. PlatformaX

R. K.

24.1.2024

Nova rukometna ludnica očekuje nas danas u Njemačkoj.

Na rasporedu su mečevi posljednjeg kola grupe I, Evropskog rukometnog prvenstva u Njemačkoj.

Meč za prolaz

Današnji program od 15 sati i 30 minuta započinju reprezentacije Austrije i Islanda. Vrlo važan meč za Austrijance, ako žele do polufinala Eura.

S druge strane, neugodni Islanđani, koji su ostavili Hrvate bez plasmana u polufinale, igraju oproštajni meč na ovom prvenstvu.

Mađari i dalje u igri

U terminu od 18:00 sati sastaju se Francuska i Mađarska. Francuzi su već osigurali svoje mjesto u završnici turnira, dok Mađari i dalje jure plasman u samu završnicu.

Francuska ide kao prva iz grupe I u polufinale, dok će Mađari, Nijemci i Austrijanci voditi veliku borbu za samu završnicu.

Pobjeda odgovara i jednim i drugim

U večerašnjem terminu od 20 sati i 30 minuta, domaćin Njemačka igra protiv Hrvatske.

Ono što je posebno zanimljivo da u ovoj utakmici i jednim i drugim odgovara da Njemačka pobijedi Hrvatsku.

Njemačkoj pobjeda donosi polufinale, dok Hrvatskoj poraz donosi kvalifikacije za Olimpijske igre u Parizu ove godine.