Sloboda Sloga Doboj - Avaz
+2
FENA

21.2.2024

Rukometaši tuzlanske Slobode u 14. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine u dvorani Mejdan savladali su dobojsku Slogu rezultatom 35:23 (16:12).

Sloboda je cijelu utakmicu bila konkretniji rival i konce utakmice imala u svojim rukama. Poslije prvog poluvremene kada je Sloga imala koliko-toliko rezultatski priključak u nastavku je Sloboda stigla do dvocifrene prednosti i ubjedljive pobjede.

U ekipi crveno- crnih istakao se Muharem Milkunić sa osam pogodaka. Pratili su ga Haris Buljina sa šest, dok je Enes Skopljak dodao jedan manje.

Inače, večeras je odigran i meč 15. kola u kojem je Izviđač razbio Vogošću sa 40:27 (21:11).

"Skauti" su lideri tabele sa 24 boda. Drugoplasirana Gračanica ima tri boda manje, ali i utakmicu manje.

Borac je 3. sa 19, Vogošća ima 17, a na 5. mjestu je Sloboda sa 14 osvojenih bodova.