Bh. skijašica Elvedina Muzaferija osvojila 16. poziciju

Muzaferija je za pobjednicom zakasnila 1,88 sekundi

Elvedina Muzaferija. Instagram

Z. K.

23.3.2024

Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je 16. poziciju na posljednjoj spust utrci sezone u Svjetskom kupu za skijašice u austrijskom Saalbachu.

Nastupila je danas 24-godišnja Visočanka u utrci finala Svjetskog kupa u spustu, a s vremenom od 1:46.96 zauzela je 16. mjesto, a tako su joj za dlaku izmakli bodovi koje osvaja prvih 15.

Pobjedu u ovoj utrci spusta odnijela je Austrijanka Cornelia Huetter, iza nje je Slovenka Ilka Štuhec (+0.17), a treće mjesto je zauzela Nicol Delago iz Italije (+0.49).

Muzaferija je za pobjednicom zakasnila 1,88 sekundi te je u ukupnom poretku spusta ostala na 23. poziciji, s kojom je i došla na završnu sedmicu sezone.

Pobjedom je Huetter stigla i do Malog kristalnog globusa kao najbolja skijašica ove sezone u spustu, pošto je danas potpuno podbacila Lara Gut Behrami.

Utrka je održana u austrijskom Saalbachu.