Sjajan okršaj klubova bh. reprezentativaca: Hodžić ponovo jedan od najboljih na terenu

Hodžić je ostvario 12 odbrana uz procenat uspješnosti 29 posto

Hodžić: Odlična utakmica. Platforma X

17.4.2024

Rukometaši Šamberija i Monpeljea odigrali su fantastičnu utakmicu u okviru 25. kola francuskog prvenstva (30:30).

Bio je ovo i duel timova dva reprezentativca Bosne i Hercegovine Haruna Hodžića s jedne i Marka Panića.

Monpelje je imao ulogu favorita, ali se na kraju morao zadovoljiti samo s bodom, što je otežalo njegovu utrku za vrh tabele u Francuskoj.

Panić i društvo su imali četiri gola prednosti na poluvremenu (17:13). U posljednjih pet minuta su ušli s vodstvom od tri pogotka (28:25), ali je onda uslijedila serija Šamberija od 3:0 i na kraju je meč završen bez pobjednika.

Hodžić: Sjajna statistika. LNH

Harun Hodžić je bio sjajan u redovima Šamberija. Ostvario je 12 odbrana uz procenat uspješnosti 29 posto. Od ofanzivaca se istakao Gustavo Rodrigues s pet pogodaka.

Kod Monpeljea su najbolji bili Stas Skube i Diego Simonet s po sedam golova, dok Panić nije igrao.

Monpelje je 3. tim lige s 40 bodova, ima pet manje od prvoplasiranog PSG-a i dva manje od drugoplasiranog Nanta s jednom utakmicom više. Šamberi je na 6. poziciji s 26 osvojenih bodova.