Đoković slavio i pored povrede vrata: Nova pobjeda za finale Sinsinatija

Srbijanski teniser dobio sa 2:1

Đoković: Imao problema s vratom. Twitter

29.8.2020

Prvi teniser svijeta, Novak Đoković, plasirao se u finale Mastersa u Sinsinatiju.  Đoković je u polufinalu savladao Španca Roberta Bautista-Aguta, inače 12. igrača na ATP listi, rezultatom 2:1 u setovima.

Prvi set pripao je Špancu rezultatom 4:6 uz dva napravljena brejka.  Drugi set Srbijanac je uzeo sa 6:4, iako je imao problema sa vratom, zbog čega je u jednom trenutku zatražio i medicinski tajm aut.

Najzanimljivije je bilo u odlučujućem setu. Rivali su došli do 5:5, a zatim su obojica bili sigurni na svoj servis, pa se igrao odlučujući gem. Novak je u taj-brejku slavio sa čak 7:0 i stigao do drugog seta i pobjede.

Đoković će u finalu igrati protiv Kanađanina Miloša Raonića (30.), koji je u drugom polufinalu, savladao Grka Stefanosa Cicipasa (Tsitsipas) sa 0:2.