Njemački teniser tri puta je lomio rivala i stavljao ga na pritisak pod kojim bi se slomio svaki drugi teniser, ali ...

Đoković: Ponovo nesalomiv. Arhiva

Piše: G. Šumar

16.2.2021

Pobjedom nad Nijemcem Aleksanderom Zverevom - 6:7(6), 6:2, 6:4, 7:6 (6), Novak Đoković stigao na korak od finala Australian opena.

Njemački teniser tri puta je lomio rivala i stavljao ga na pritisak pod kojim bi se slomio svaki drugi teniser, ali ne i prvi reket svijeta koji je pobjedom ovjerio kartu za polufinale! Gubio je Đoković prvi set, pa se vratio u njega, ispustio ga potom u taj-brejku, da bi serijom od četiri gema u nastavku izvadio fleku i stigao do izjednačujućeg seta.

Kad je izgledalo da je u nezadrživom naletu ponovo je dozvolio rivalu da naniže tri gema, a onda, novim preokretom, stigao do 2:1 u setovima. Usledilo je novi pad i novi preokret - od 0:3 u četvrtom setu do taj-brejka i pobjede, te plasmana u polufinale.