Nadal se plasirao u finale Melburna, za trofej protiv kvalifikanta

Ovo je za Španca prvi zvanični turnir još od avgusta

Nadal: Protiv kvalifikanta za 89. trofej u karijeri. TWITTER

I. Ćosić

8.1.2022

Rafael Nadal plasirao se u finale turnira u Melburnu pobjedom protiv Emila Rusuvuorija (Emil Ruusuvuori) rezultatom 6:4 i 7:5.

Ovo je za Španca prvi zvanični turnir još od avgusta, a sada je stigao do finalnog meča turnira koji mu služi kao glavna provjera za nadolazeći Australijan open.

U polufinalu je nadigrao 95. igrača svijeta nakon skoro dva sata igre.

Popularni Rafa je imao već dvije brejk lopte u prvom gemu, ali je uhvatio svoj prepoznatljivi ritam i uspostavio kontrolu za meč.

Rusuvuori je odolijevao koliko je mogao, ali u 10. gemu kada je izgubio servis, tako je odmah i set.

I drugi set je donio veliku borbu i uzbuđenje. Uz brejk je Nadal poveo 5:3, ali je odmah Finac nadoknadio izgubljeno.

Imao je u 11. gemu Rusuvuori da ponovo oduzme servis rivalu, ali je Španac znao kako da se spasi iz situacije. Narednim brejkom, Španac je stigao do drugog seta meča i plasmana u finale Melburna.

Iako se očekivalo da će Nadalu biti protivnik Grigor Dimitrov, to se neće dogoditi jer ga je nadigrao kvalifikant Maksim Kresi (Maxime Cressy).