Navijač upao na teren i prekinuo finalni okršaj Medvedeva i Nadala

Pred samu završnicu drugog seta desio se prekid meča

Australian Open: Prekid meča zbog "nepoželjnog" gosta. REUTERS

I. Ć.

30.1.2022

U toku je finalni okršaj Australian Opena gdje igraju drugi teniser svijeta Danil Medvedev i šesti Rafael Nadal (1:0 u setovima za Rusa).

U prvom setu Danil Medvedev je nakon 42. minute dobio Nadala rezultatski 6:2 u gemovima. Iako rezultatski djeluje prilično lagan set za Rusa, to nije bilo tako na terenu.

Pred samu završnicu drugog seta, na servis Rafaela Nadala kada je Danil Medvedev imao brejk loptu, jedan navijač je upao na teren na strani na kojoj se nalazio ruski teniser.

Publika je pratila šta se događa, dok su iz obezbjeđenja uspjeli da savladaju "nepoželjnog" gosta na terenu i da ga izvuku sa terena, bez da je uspio da priđe nekom od tenisera.

Situacija je trajala oko dvije minute, a video je podijelio i poznati novinar Ben Rotenberg (Rothenberg).