Džumhur "razbio" protivnika i plasirao se u naredni krug turnira u Monpeljeu

Trijumfovao je protiv Aleksa Molčana nakon dva odigrana seta

Džumhur: Sjajan početak u Monpeljeu. Twitter

I. Ć.

1.2.2022

Damir Džumhur, najbolji bh. teniser, pobjedom je započeo nastup na ATP turniru 250 serije u francuskom Monpeljeu.

Bh. teniser je trijumfovao protiv Aleksa Molčana (Alex Molcan) nakon dva odigrana seta rezultatom 2:0. Meč je trajao jedan sat i 24 minute.

Nakon velike borbe u prvom setu, koji je trajao 53 minute i kada je bh. teniser u taj-brejku odnio pobjedu, u drugom je imao dosta lakši posao ispred sebe.

Furizioni Džumhur je u drugom setu za 31 minutu razbio Molčana rezultatom 6:0 i plasirao se u naredni krug Monpeljea.

Bh. teniser će u narednom kolu imati dosta nezgodnijeg tenisera koji se nalazi na 21. mjestu ATP liste, Nikoloza Basilašvilija (Basilashvili). Meč je na programu sutra, a satnica će dodatno biti objavljena.

Podsjećamo, Džumhur se našao u glavnom žrijebu turnira poslije uspješnih kvalifikacija.