Neuništivi Nadal ispisao historiju titulom, sad ide po Novakov rekord

Rafael Nadal ponovo dominira. AFP

S. S.

27.2.2022

Rafael Nadal dominantno je osvojio titulu u Akapulku, a u finalu je porazio Kamerona Norija sa 6:4, 6:4.

Dvanaesti igrač u svijetu je uspio da pruži otpor u trajanju od skoro dva sata, a Španac je potvrdio da je počeo sezonu iz snova.

Oborio je rekord karijere po uspješnom startu sezone sa 15 pobjeda u nizu, imao je 12 pobjeda 2014. godine.

Sada je vezao tri titule, u Melburnu je ostvario pobjedu na uvodnom turniru, pa je osvojio Australijen open prije dolaska u Akapulko.

Na putu do finala nije izgubio ni set, čak je i Danila Medvedeva deklasirao u polufinalnom okršaju.

Nadalu je ova titula 91. u karijeri, četvrta u Akapulku i potpuno je spreman za Indijan Vels.

Tu će napasti 37. Masters titulu i to mu je prilika da se izjednači sa Novakom Đokovićem, koji je ove zime postao rekorder u Parizu sa 37. peharom.