TENIS

Nastavljena bajka Davidoviča Fokine: Pobjeda nad Dimitrovom za finale Monte Karla

Španac ostvario najveći uspjeh karijere

Fokina: Prvo Masters finale. AFP

16.4.2022

Alehandro Davidovič Fokina (Alejandro Davidovich) prvi je finalist Mastersa u Monte Karlu.

Španski teniser, koji na ATP listi zauzima 46. mjesto, u borbi za svoje prvo Masters finale rezultatom 2:1 u setovima savladao je Bugarina Grigora Dimitrova (29.).

Prvi set dobio je s 6:4, a dovoljan mu je bio jedan brejk. Drugi set riješen je u taj-brejku, a pripao je Dimitrovu rezultatom 2:7.

U odlučujućem trećem setu Dimitrov je prvi došao do brejka, ali je Fokina uspio okrenuti i s dva oduzeta servisa protivniku slaviti s 6:3.

Prije Dimitrova, Fokina je redom izbacivao Markosa Girona (Marcos, 54.), Novaka Đokovića (1.), Davida Gofana (Goffin, 47.) i Tejlora Frica (Taylor Fritz, 13.).

Španac u finalu čeka boljeg iz duela Stefanos Cicipas (Tsitsipas, 5.) - Aleksandar Zverev (Alexander, 3.).