Alkaraz preskočio još jednu prepreku u Bazelu

Poslije Drejpera pao i Van De Zandšulp

Alkaraz: Pobjeda u dva seta. TWITTER

26.10.2022

Prvi reket svijeta Karlos Alkaraz (Carlos Alcaraz) preskočio je drugu prepreku na ATP turniru iz serije 500 u švicarskom Bazelu.

Španac je u meču osmine finala u dva seta nadigrao Nizozemca Botika Van De Zandšulpa (Botic Van De Zandschulp), 35. igrača na ATP listi.

Prvi set dobio je s 6:4 uz jedan napravljen brejk, dok je u drugom setu bio bolji s 6:2. Tu je prvo izgubio servis, a onda protivniku oduzeo čak tri i potvrdio prolaz u četvrtfinale.

Za plasman u polufinale borit će se s pobjednikom duela između Švicarca Dominika Strikera (Dominic Stricker, ATP 129.) i Španca Pabla Karenja Buste (Carreno Busta, ATP 15.).

Podsjetimo, Španac je na startu turnira nakon preokreta s 2:1 u setovima (3:6, 6:2, 7:5) savladao Britanca Džeka Drejpera (Jack Draper, ATP 45.