Ože-Alijasim poslije tri sata borbe slomio Kresija

Kanađanin se namučio za prolaz u drugo kolo

Ože-Alijasim: Slijedi mu duel sa Sonegom. Twitter

28.2.2023

Kanadski teniser Feliks Ože-Alijasim (Felix Auger-Alliasime, ATP 9.) imao je izuzetno težak posao u prvom kolu ATP turnira iz serije 500 u Dubaiju, gdje ga je na startu čekao Amerikanac Maksim Kresi (Maxime Cressy, ATP 36.).

Pokazao se Kresi kao izuzetno nezgodan i tvrd protivnik, a Ože-Alijasim ga je slomio tek poslije više od tri sata igre.

Prvi set riješen je u taj-brejku, a dobio ga je Ože-Alijasim s 4:7.

U drugom setu viđen je samo jedan brejk, koji je napravio Kresi i s 6:3 izjednačio rezultat.

I treći set bio je vrlo izjednačen, a ponovo je presudio jedan brejk. Ovaj put ga je napravio Ože-Alijasim i s 3:6 prošao dalje.

Kanađanina u drugom kolu očekuje duel s Italijanom Lorencom Sonegom (Lorenzo, ATP 67.), koji je na startu s 0:2 (5:7, 3:6) savladao Švicarca Mark-Andreu Heslera (Marc Huesler, ATP 51.).