Đoković prošao u polufinale: Hurkač pružio solidan otpor

Srbijanskom teniseru je bilo potrebno nešto manje od sat i po vremena za prolazak

Đoković u polufinalu ATP Dubai. AP

2.3.2023

Novak Đoković je četvrtfinalu ATP turnira u Dubaiju slavio protiv poljskog tenisera Huberta Hurkača (Hurkacz) rezultatom 6:3, 7:5.

Đoković je od početka kontrolisao meč, a jedini viđeni brejk u prvom setu se desio u četvrtom gemu. Tada je srbijanski teniser iskoristio tek treću brejk loptu.

Do kraja su obojica servirali sigurno, ali Poljak nije uspio da zaprijeti Đokoviću.

Drugi set je također prošao u mirnom tonu. Obojica su čuvali svoje servis gemove.

11. gem je donio prve brejk prilike za Đokovića. On je tada iskoristio tek petu brejk šansu, da bi zatim uspio odservirati bez problema i gem koji mu je donio pobjedu u ovom meču.

Novak Đoković čeka pobjednika duela Medvedev - Čorić.