MASTERS MADRID

Alkaraz na najbolji način proslavio rođendan: Pregazio i Ćorića do finala

Popularni Karlitos je tako došao na korak od odbrane titule iz glavnog grada Španije.

Alkaraz: U finalu Mastersa u Madridu. AP

5.5.2023

Karlos Alkaraz, drugi reket svijeta, korača ka odbrani titule Mastersa u Madridu. On je u polufinalu bio bolji od hrvatskog tenisera Borne Ćorića rezultatom 6:4, 6:3.

Od početka meča je Karlitos prijetio da napravi brejk. U prvom gemu meča je bio neuspješan, ali je u petom iskoristio svoju priliku i došao do krucijalne prednosti u prvom setu. Do kraja seta su oba tenisera bili sigurni u svojim servis gemovima.

Drugi set je bio dosta atraktivniji. U trećem gemu Španac je napravio brejk, ali je Ćorić uzvratio u narednom gemu. Da to nije sve potrudio se Alkaraz. Napravio je brejk ponovo u petom gemu i držao tu prednost do devetog gema kada je napravio novi brejk i završio meč u svoju korist.

Karlos Alkaraz je danas napunio 20 godina i nije mogao na bolji način započeti novu deceniju svog života. Priliku da popravi početak će imati u finalu, pošto će pobjedom u finalu i odbranom titule doći samo na pet bodova zaostatka iza Novaka Đokovića.

U finalu će čekati boljeg iz polufinalnog susreta Štruf (Struff) - Karacev (Karatsev).