Alkaraz i Medvedev saznali protivnike: Lajović se obrukao u prvom kolu

Dušan Lajović, osvajač turnira ATP Banja Luka, ispao je od 88. tenisera svijeta

Lajović: Propisno se obrukao u Rimu. Screenshot/Twitter

11.5.2023

Srbijanski teniser Dušan Lajović, osvajač turnira ATP Banja Luka, ispao je već u prvom kolu Mastersa u Rimu, pošto je izgubio od Nune Borhesa (Borges) sa 6:4, 6:1.

Portugalac je bolje počeo meč, ali kada je Lajović vratio brejk u prvom setu, činilo se da je pronašao igru i način da kontroliše poene.

Kratko je trajao taj utisak, u sedmom gemu Lajović od 40:15 dozvoljava brejk, što se ispostavilo ključnim za prvi set.

Pretrpio je Lajović brejk na startu drugog seta, zatim je u četvrtom gemu propustio tri brejk lopte, a potom kao da se predao, pa je 88. teniser svijeta došao do svoje prve Masters pobjede u karijeri.

Borhesa u drugom kolu čeka Stefanos Cicipas (Tsitsipas).

Rivala je dobio i Danil Medvedev, to je Emil Rusuvori (Ruusuvuori), koji je bio bolji od Igoa Imbera (Ugo Humbert) sa 6:4, 3:6, 7:6.

Protivnika je dobio i Karlos Alkaraz (Carlos Alcaraz), koji će se na startu sastati sa Albertom Ramosom, protiv kojeg je ostvario svojevremno i prvu ATP pobjedu u karijeri, u Rio de Žaneiru. Veteran Ramos sada je bio bolji od Italijana Pasara sa 4:6, 6:1, 6:4.