ROLAN GAROS

Nemilosrdni Alkaraz: Publika protiv njega, ali Španac gazi protivnika

Alkaraz je slavio u tri seta i tako se plasirao u narednu rundu Gren slem turnira u Parizu

Alkaraz: Slavio u prvoj rundi. Screenshot/Twitter

29.5.2023

Prvi teniser Svijeta Karlos Alkaraz (Carlos Alcaraz) bez većih problema slavio je u prvoj rundi Rolan Garosa. Dvadesetogodišnji Španac je u prvom kolu Gren slema u Parizu slavio protiv Italijana Flavija Kobolija rezultatom 6:0, 6:2, 7:5 za nešto manje od dva sata provedena na terenu.

Alkaraz je prvi set odigrao sjajno, a dokaz za to je i da mu je za rukom pošao monocikl. Gotovo identična situacija je viđena u drugom setu kada je prepustio samo dva gema protivniku.

U trećem setu viđena je najveća borba, a publika na „Susan Lenglan“ stadionu sve vrijeme je navijala za italijanskog kvalifikanta.

Alkaraz je u sedmom gemu napravio brejk i činilo se da meč privodi kraju, ali je Koboli kod rezultata 5:4 uspio oduzeti servis protivniku i izjednačiti u trećem setu. Međutim, Španac je već u narednom gemu ponovo oduzeo servis protivniku i ubrzo završio meč.

Alkaraz će se u drugoj rundi sastati sa Tarom Danijelom, koji je na startu turnira bio bolji od Kristofera O'Konela rezultatom 3:0 u setovima.