ATP MAJORKA

Cicipasova forma u slobodnom padu: Prošlogodišnji šampion ispao na startu turnira

Stefanosa Cicipasa je na iznenađenje svih pobijedio Janik Hanfman

Cicipas: Ponovo razočarao. AP

28.6.2023

Prošlogodišnji šampion ATP turnira serije 250 u Majorci Stefanos Cicipas (Tsitsipas) ispao je već u drugom kolu, ali u prvom meču turnira koji je igrao na turniru.

Od Cicipasa je bio bolji 48. igrač svijeta Janik Hanfman (Yannick) koji je slavio u tri odigrana seta rezultatom 6:4, 3:6, 6:2.

Hanfman je meč otvorio brejkom koji mu je na kraju i donio prvi set, ali se u drugom setu znatno više mučio. U trećem gemu je jedva sačuvao svoj servis, ali to nije zaustavilo Cicipasa da napravi brejk u osmom gemu.

U trećem setu je Nijemac dva puta napravio brejk i rutniski kompletirao jednu od najvećih pobjeda u svojoj karijeri.