Žaber se osvetila prošlogodišnjoj osvajačici: U polufinalu je čeka nezaustavljiva Sabalenka

Žaber i Sabalenka su potvrdile svoju odličnu formu na turniru

Sabalenka i Žaber igraju u finalu. AP

12.7.2023

Arina Sabalenka se plasirala u polufinale Vimbldona pošto je u dva seta savladala Medison Kiz (Madison Keys). Druga teniserka svijeta je lako završila meč protiv američke teniserke, a rezultat na kraju meča je glasio 6:2, 6:4.

Dva brejka u prvom setu su najavila dominaciju Bjeloruskinje, a u tom dijelu igre je rivalki dozvolila samo dva gema.

U drugom setu je ipak do brejk prva stigla Kiz, ali je Sabalenka odmah uzvratila, a zatim u završnici napravila ključni brejk i potom iskoristila drugu meč loptu.

U posljednjem četvrtfinalnom duelu Tunižanka Ons Žaber (Jabeur) je savladala Elenu Ribakinu rezultatom 2:1.

Kazahstanka je prva osvojila brejk, da bi Žaber uzvratila i na kraju imala čak i priliku da servira za prvi set. Ipak, Ribakina je uspjela osvojiti prvi set teškom mukom poslije taj-brejka.

U drugom setu je sve bilo izjednačeno. Teniserke su kontrolisale svoj servis, a ključni momenat je bio u 10. gemu kada je Žaber iskoristila svoju prvu brejk i set loptu.

Dominaciju je nastavila u trećem setu i sa dva napravljena brejk uspjela je slaviti u trećem setu i zakazati duel sa Sabalenkom.

Žaber se tako osvetila Ribakinoj za poraz u prošlogodišnjem izdanju Vimbldona.