Viđen je najluđi preokret godine: Mnogi već zazivaju kladionice

Slovački teniser Aleks Molčan uspio je izvesti nešto što se činilo skoro pa nemogućim

Molčan: Uspio neizvodivo. Twitter

2.8.2023

Ove sedmice na rasproedu je ATP turnir serije 250 u Kicbilu, a na austrijskim terenima viđen je jedan od najluđih preokreta u historiji tenisa.

Naime, 25-godišnji Aleks Molčan (Alex) uspio je pobijediti domačeg tenisera Sebastijana Ofnera nakon što je bio u minusu set i 5:0 u drugom setu.

S ukupnih 4:6, 7:5, 7:6 u drugom kolu Generali Opena u Kicbilu Slovak je upisao pobjedu.

Molčan je u ludom trileru pri rezultatu 4:6, 0:5 spasio dvije meč lopte. Slovački teniser nakon toga je ubacio u brzinu više i ostvario seriju od osam uzastopnih gemova.

Ofner se uspio sabrati i odvesti meč u taj-brejk u odlučujućem setu, ali je 27-godišnji Austrijanac na kraju morao prizanti poraz.