Medvedev lako, Rune napokon, a Siner teškom mukom do druge runde

Favoriti su bili sigurni na početku turnira serije 500 u Kini

Medvedev: Slavio protiv Pola za 81 minutu. Twitter

29.9.2023

Na startu dana ATP turnira serije 500 u Pekingu Danil Medvedev, Janik Siner (Jannik Sinner) i Holger Rune su upisali pobjede.

Ruski teniser je neočekivano lako izašao na kraj sa Tomijem Polom (Tommy Paul) rezultatom 2:0, po setovima 6:2, 6:1.

Prvi gem meča je trajao 10 minuta, Pol je napravio brejk, ali od tog trenutka kao da je nestao sa terena.

Medvedev je bio superioran i završio posao za 81 minutu. U narednoj rundi ga čeka Aleks de Minor (Alex de Minaur).

Holger Rune, koji se mučio s povredama prethodnih mjeseci, upisao je prvu pobjedu još od Vimbldona, nadigravši Feliksa Ože-Alijasima (Felix Auger-Aliassime) 6:4, 6:4.

Danac je imao 15 vinera na ovom meču i 10 neiznuđenih grešaka, ali je uspio prekinuti niz od sedam poraza. U drugoj rundi ga čeka Grigor Dimitrov, koji je nakon velikog preokreta bio bolji od Mekenzija Mekdonalda (Mackenzie McDonald).

Janik Siner je sebi zakomplikovao život, sevirao je za pobjedu u drugom setu, ali je na kraju slavio tek poslije teške borbe rezultatom 6:4, 6:7 (2), 6:3.