ŠPANSKI TENISER

Šok za Alkaraza i eliminacija u osmini finala Mastersa u Šangaju

Osvojio je prvi set, a onda uslijedio veliki pad u igri pa je u naredna dva seta osvojio samo četiri gema

Sa današnjeg meča. AP

11.10.2023

Bugarski teniser Grigor Dimitrov napravio je veliko iznenađenje i izbacio Karlosa Alkaraza (Carlos Alcaras) iz osmine finala Mastersa u Šangaju (2:1).

Dimitrov je bio bolji od Alkaraza po setovima 5:7, 6:2 i 6:2, a trijumf nakon preokreta ostvario je poslije dva sata i 11 minuta igre.

Alkaraz je bio odličan u prvom setu i pokazao zbog čega je u samom vrhu tenisa. Ali onda je uslijedio veliki pad nakon kojeg je osvojio svega četiri gema u naredna dva seta.

Nakon što je Dimitrov osvojio drugi set i poravnao rezultat na 1:1, uslijedio je treći set.

Bugarin je u trećem setu poveo sa 3:1, a onda je bez problema čuvao prednost i na kraju došao do velike pobjede.

Dimitrov u narednoj rundi igra protiv Nikolasa Džerija (Nicolas Jerry) koji je izbacio Dijega Švarcmana (Schwartzman).