Alkaraz na najbolji način najavio narednu sezonu: Srušio je Đokovića pred rekordnim brojem gledalaca

Đoković je osvojio prvi set sa 6:4, a onda je uslijedio preokret Španca

Đoković i Alkaraz: Dva najbolja tenisera svijeta. Platforma X

27.12.2023

Španski teniser Karlos Alkaraz (Carlos Alcaraz) je na najbolji mogući način najavio narednu sezonu - pobjedom protiv Novaka Đokovića (2:1).

Njih dvojica su odmjerili snage u egzibicionom meču odigranom u Rijadu, na stadionu Al Hilala, a nakon preokreta je slavio Španac.

Đoković je osvojio prvi set sa 6:4, a onda je sa identičnim rezultatom naredna dva u svoju korist priveo Alkaraz i došao do trijumfa.

Zanimljiva scena viđena je u 3. setu kada je pri rezultati 1:3 i 40:40 Alkaraz pogodio forhend koji je Đokovića ostavio u nevjerici.

Ovo je bio šesti međusobni okršaj prva dva tenisera svijeta, a prvi nezvanični. Nakon ove pobjede Alkaraza su izjednačeni po broju pobjeda, 3:3.

Inače, ovaj teniski spektakl odigran je pred rekordnim brojem gledalaca u ovoj godini jer je na stadionu Al Hilala bilo oko 40.000 gledalaca.