Siner savladao Đokovića i zakazao finale Australijen opena

Đoković je posljednji put poražen na ovom turniru 2018. godine

Janik Siner. AP Photo/Andy Wong

S. S.

26.1.2024

Janik Siner (Jannik Sinner) je savladao najboljeg tenisera svijeta Novaka Đokovića u polufinalu Australijen opena rezultatom 3:1 u setovima.

Đoković je bio dosta neuvjerljiv u prva dva seta pa ih je izgubio rezultatom 6:1, 6:2.

Ipak, u trećem setu sjajni 36-godišnji teniser je pokazao nešto bolju igru i u tajbrejku dobio treći set.

Već u prvom gemu četvrtog seta mladi Italijan pravi brejk koji je sačuvao do kraja meča.

Đoković tako neće biti u prilici da osvoji 11. titulu na Australijen openu i 25. Gren slem u karijeri.

Teniser iz Srbije je posljednji put poražen na ovom turniru 2018. godine, nakon 33 pobjede u nizu.

Četvrti teniser svijeta će u finalu igrati protiv boljeg iz meča Medvedeva i Zvereva.