Siner i Medvedev lako do naredne runde, branilac titule ispao na početku

Rubljov je ovim porazom nastavio s veoma loših igrama u sezoni

Siner: Nezaustavljivi Italijan. Platforma X

10.4.2024

Andrej Rubljov, aktuelni osvajač Mastersa u Monte Karlu, završio je svoje takmičenje u Kneževini već u prvom meču.

Bolji od šestog igrača svijeta bio je Australac Aleksej Popirin (Alexei Popyrin), koji je slavio za sat i 40 minuta rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4.

U prvom setu je Popirin stigao do brejka već u trećem gemu, prednost je lako čuvao, iako je realizirao tek četvrtu set loptu.

Rubljov je bolje otvorio drugi set, stigao do 3:1, a onda je uslijedio potpuni raspad. Popirin je odmah vratio brejk, a u devetom gemu je treći put zaredom oduzeo servis Rusu i stigao do vrijednog trijumfa.

Igrač u najboljoj formi ove sezone Janik Siner (Jannik Sinner) bez većih problema slavio je protiv američkog tenisera Sebastijana Korde, rezultatom 6:1, 6:2, te se tako plasirao u narednu rundu.

Četvrti teniser svijeta Danil Medvedev je također osigurao plasman u narednu rundu. On je u dva seta, rezultatom 6:2, 6:4, bio bolji od Francuza Gaela Monfisa (Monfils).