OSVETA JE SLATKA

Rud se revanširao Cicipasu u repreizi Monte Karla: Norvežanin osvojio titulu u Barceloni

Kasper Rud. AP

21.4.2024

Norveški teniser Kasper Rud (Casper Ruud) osvojio je ATP turnir serije 500 u Barceloni, pobijedivši u finalu Stefanosa Cicipasa (Tsitsipas) rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:3.

Uspio se tako Norvežanin revanširati Cicipasu za poraz prije tačno sedam dana u finalu Mastersa u Monte Karlu.

Grk je bolje započeo meč oduzevši servis Rudu, koji je potom uspio uzvratiti istom mjerom u šestom gemu prvog seta.

Djelovalo je kao da ćemo gledati taj-brejk, ali je Norvežanin u pravom trenutku pritisnuo Grka i napravio brejk za 7:5.

Drugi set je bio lakši za Ruda, koji je do brejka stigao u četvrtom gemu, a mogao je napraviti i dupli brejk. Bez obzira na to, sačuvao je mirnoću i na kraju slavio.

Rudu je kao pobjedniku pripao ček na 524.085 dolara, dok je Cicipas u svoj novčanik stavio 279.513 dolara.