DAVIS CUP Bašić i Delić bolji od mađarskog dubla, BiH u vodstvu

Susret 2.kola II grupe EA zone

Redakcija

18.7.2015

Pobjedom nad mađarskim dublom Fucsovics/Levente, bh teniska reprezentacija prešla je u vodstvo u okviru susreta 2.kola II grupe EA zone Davis Cupa. Mirza Bašić i Amer Delić slavili su 3:1 (3:6, 10:8, 6:4, 6:0)

U prvom setu su naši teniseri bili prilično neuigrani, ali u drugom, kod rezultata 4:2 za Mađare, preokreću igru i u tie breaku rješavaju set u svoju korist. U trećem setu prilično ujednačena igra, ali na kraju ipak naši teniseri prelaze u vodstvo, te u četvrtom setu potpuno dominiraju. Amer Delić, selektor naše Davis Cup reprezentacije, pokazao je da tri godine igračke penzije nisu mnogo utjecale na njegovu formu.

1

Podsjetimo, prvog dana ovog susreta Marton Fucsovics savladao je Tomislava Brkića rezultatom 3:2, a Mirza Bašić je bio bolji od Petera Nagya sa 3:1.

U nedjelju u 11 sati će na teren izaći Tomislav Brkić i Peter Nagy, te bi ovaj meč mogao BiH donijeti pobjedu. U slučaju izjednačenja, Mirza Bašić i Marton Fucsovics igrat će odlučujući meč.