ODLIČAN MEČ Bašić eliminisao Almagra i plasirao se u polufinale Segovije

Bh. teniser nakon velike borbe slavio u tri seta

D. K.

29.7.2016

Bosanskohercegovački teniser Mirza Bašić (160. na ATP listi) napravio je ogromno iznenađenje na turniru u španskoj Segoviji. Naime, drugi reket BiH večeras je u četvrtini finala ovog Challenger turnira izbacio prvog nositelja, Španca Nicolasa Almagra (46.). Mirza je slavio nakon preokreta rezultatom 2:1. Po setovima je nakon nešto manje od dva sata igre bilo 5:7, 7:6 (5), 7:6 (4).

U meču su viđena ukupno tri brejka, od kojih je u finišu prvog seta onaj ključni napravio Almagro i riješio ga sa 7:5.

U drugom dijelu igre oba tenisera napravili su po jedan brejk, pa se otišlo u tzv. trinaestu igru. Bašić je na kraju bolje zaigrao od protivnika i dobio ga sa 7:5.

Odlučujući set odigran je bez ijednog brejka, a ponovo je naš teniser imao više strpljenja u taj-brejku i protivniku dozvolio četiri poena.

U polufinalu turnira u Segoviji, čiji je nagradni fond 64.000 eura, Bašić će sutra igrati protiv italijanskog tenisera Luce Vannija (170.).