TENIS

US Open: Džumhur nakon manje drame u drugom kolu, Kuevasa poslao u gledalište

Piše: A. S.

30.8.2017

Damir Džumhur je nastavio sjajni niz na američkom kontinentu. Nakon što je upisao dva finala u Santa Domingu i Vinston-Salemu (Winston-Salem), naš najbolji teniser pobjedom je otvorio i ovosezonski nastup na US Openu.

Sarajlija je nakon 124 minute igre u Njujorku (New York) u tri seta uspio savladati urugvajskog tenisera Pabla Kuevasa (Cuevas) - 7:5, 7:6 (3), 6:1.

Prvi set je bio prepun brejkova. Čak pet, a onaj najvažniji u prvom setu je bio u 11. igri, kada je pri rezultatu 5:5, Džumhur napravio brejk za prvi set.

Drugi set je bio potpuno "lud". Šest brejkova na obje strane, nizali su se jedan za drugim. Prvo Džumhur, pa Kuevas, pa Džumhur i tako sve do "tie-breaka".

U 13. igri drugog seta nije bilo dilema. Džumhur je taj dio igre dobio sa 7:3.

U treći odlučujući set, Džumhur je ušao s dosta samopouzdanja i na terenu je praktično bio samo jedan igrač.

Ekspresno je taj dio igre dobio za svega 30 minuta (6:1) i ostvario plasman u drugo kolo, gdje ga čeka bolji iz duela između Nijemca Sedrik-Marsela Štebea (Cedrik-Marcel Stebe) i Argentinca Nikolasa Kikera (Nicolas Kicker).