TENIS

Dolgopolov zaustavio Džumhura u polufinalu Šenzena

R. B.

30.9.2017

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur nije se uspio plasirati u finale ATP turnira u Šenzenu. Poražen je od Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova 2:0 u setovima (6:3,6:4), u meču koji je trajao sat i trinaest minuta.

Bila je to odlična prilika da Džumhur ode u drugo uzastopno finale turnira iz serije 250. I pored današnjeg neuspjeha, Damir će napredovati na ATP listi.

Naš teniser u prvom setu nije imao odgovor na veoma dobar prvi servis Ukrajinca. Dolgopolov je odservirao pet as-servisa. Oni servisi koji nisu završili na liniji, bili su prilično teški za bh. tenisera.

S druge strane, Džumhur nije toliko loše servirao, ali je odbrana od protivničkog servisa bila veoma loša. Riternom na prvi servis Dolgopolova osvojio je samo 10 posto poena. Dolgopolov je u prvom setu spasio tri brejk lopte.

Ni u drugom setu Džumhur nije imao velikih šansi. Dolgopolov je sigurno servirao i nije dozvolio našem teniseru da u ovom setu napravi ni jednu brejk priliku.