TENIS

Drama u Londonu: Dimitrov napravio veliki preokret i zakazao finale

Piše: A. S.

18.11.2017

Grigor Dimitrov će igrati protiv Davida Gofana (Goffin) u finalu završnog Mastersa koji se igra u Londonu.

Bugarski teniser je u sjajnom meču pobijedio Amerikanca Džeka Soka (Jack Sock) i došao na korak od najvećeg uspjeha karijere.

Dimitrov je dobio Soka u meču od tri seta, u kojem je napravio veliki preokret (4:6, 6:0, 6:3).

Amerikancu je pripao uvodni set, iako je Dimitrov napravio prvi brejk i poveo 2:0. Ipak, Sok je zaigrao sjajno i set riješio u svoju korist od 6:4.

U drugom setu, na terenu 02 Arene bio je prisutan samo Bugarin. Dimitrov je brzo (23 minute) set riješio u svoju korist sa 6:0 i odveo meč u treći odlučujući set.

Treći set je trajao 50 minuta (meč tačno dva sata, op. a.), a ključni gem je bio osmi koji je Bugarin riješio u svoju korist na servis Soka. Amerikanac je imao nekoliko brejk-prilika, ali se Dimitrov nije dao i tako najavio sutrašnje finale protiv Gofana koji je nešto ranije priredio svojevrsnu senzaciju pobijedivši Rodžera Federera (Roger).