Đoković se vratio nakon šestomjesečne pauze, Dominik Tim nije imao šanse

Twitter

Avaz.ba

10.1.2018

Novak Đoković vratio se na teren nakon šestomjesečne pauze i u dva seta savladao Dominika Tima (Dominic Thiem), u egzibicionom meču na Kujong Klasiku u Melburnu.

Nekada najbolji teniser svijeta slavio je nakon 64 minuta igre protiv Austrijanca – 6:1, 6:4.

Srbijanski teniser odigrao je furiozan prvi set u kojem je dopustio Timu samo jedan gejm i nakon samo 20-tak minuta igre na semaforu je bilo 1:0.

Ljubitelji tenisa imali su šta da vide od Đokovića koji je djelovao veoma raspoloženo, a posebno se mogao vidjeti dobar servis, koji je možda i najvažniji u povratku na teren, piše B92.

Tri puta je napravio brejk u prvom setu, a imao je samo tri neiznuđene greške u prvom setu.

Tokom drugog seta vidjela se znatno veću borba na terenu, Tim je više prijetio i mogao je do brejka na rezultatu 4:4. Ipak, Đoković je tada spasio nekoliko brejk-lopti, dobio gejm, a potom i napravio brejk za pobjedu – 6:1, 6:4.