TENIS

Prva Gren slem titula u karijeri: Voznijacki osvojila Australian Open

Avaz.ba

27.1.2018

Karolina Voznijacki (Caroline Wozniacki) osvojila je danas prvi ovogodišnji Grand Slam u sezoni, Australijan Open nakon pobjede u tri seta protiv Simone Halep.

Bilo je 7:6, 6:3 i 4:6 nakon skoro tri sata igre.

Ovo je prva Grand Slam titula u karijeri za Voznijacki.

U prvom setu Voznijacki je žestoko krenula i osvojila početna dva gejma, da bi se kasnije Halep vratila i povela 5:4. Prvi set se ipak riješio u taj brejku, koji je bolje odigrala Voznijacki i osvojila ga rezultatom 7:2.

U drugom setu Halep je uzvratila osvojivši ga rezultatom 6:3. Odlučujući gejm bio je osmi kada Halep pravi brejk što se na kraju ispostavilo kao ključno za osvajanje drugog seta.

Treći set trajao je najduže, čak 71 minut, a počeo je vodstvo teniserke iz Danske 2:0. Ipak, Halep se nije predavala i uzvratila svojim brejkom za 3:3.

Ipak više snage, ali i sreće na kraju je imala Voznijacki koja osvjaja treći set i meč rezltatom 6:4.