TENIS

Dejvis kup: Bašić i Brkić donijeli BiH vodstvo protiv Slovačke

7.4.2018

Mirza Bašić i Tomislav Brkić danas su savladali u dublu Andreja Martina i Igora Zelenija rezultatom 2:0 po setovima.

Tako je BiH je stigla do prednosti od 2:1 protiv Slovačke.

Prvi set je prošao u dominaciji naših tenisera, koji su zahvaljujući dva brejka došli do vodstva od 4:0.

Do kraja prvog seta igrači Slovačke osvojili su dva seta, za konačnih 6:2, za samo 26 minuta igre.

U drugom setu gledali smo mnogo izjednačeniji meč, a ključni je bio peti gejm, kada naši teniseri prave brejk, pri rezultatu 5:4. Uslijedio je servis za naše momke koji rutinski privode meč kraju za konačnih 6:4.

Bosni i Hercegovini za prolazak u plej-of za ulazak u Svjetsku grupu treba jedna pobjeda iz dva naredna meča.

Prvo će na teren naš najbolji teniser Damir Džumhur, koji će igrati protiv Martina Kližana, a ukoliko naš najbolji teniser izgubi, sve će biti u rukama Mirze Bašića, koji će igrati protiv Norberta Gombosa.