VELIKAN

Nestvaran uspjeh najboljeg tenisera svijeta: Federer za samo 16 minuta dobio set 6:0

AFP

Antenam.net

9.7.2018

Branilac titule na Vimbldonu Rodžer Federer (Roger Federer) nestvarno je započeo duel četvrtog kola protiv Adrijana Manarina (Adrian Mannarino).

Federer je pobijedio u prvom setu protiv Manarina poslije samo 16 minuta igre rezultatom 6:0!

Švicarac je prvih pet gemova dobio za samo 12 minuta igre, a onda se malo namučio u posljednjem gemu, u kojem je spasio i jednu brejk loptu.

Do tog dijela igre francuski igrač je osvojio samo dva poena, da bi onda potom uvezao četiri i, što je najinteresantnije, u jednom od najlošijih setova u karijeri postao prvi igrač koji je stigao do brejk šanse protiv Rodžera.

Međutim, imao je samo nekoliko sekundi jer je protivnik servirao as, a onda i ekspresno došao do seta.