Moćna Serena Vilijams u desetom finalu Vimbldona

Serena Vilijams ( AFP)

B92

12.7.2018

Serena Vilijams (Williams), sedmostruka šampionka na terenima ''Ol Ingland klaba'', plasirala se u finale Vimbldon, pošto je u dva seta pobijedila Juliju Gerges (Görges).

Vilijams, koja se ove godine vratila nakon porođaja, slavila je rezultatom 6:2, 6:4.

Sereni je za deseto finale Vimbldona bilo potrebno samo 72 minute igre i u njemu će se sastati s Anđelik Kerber (Angelique Kerber).

Teniserka iz Amerike do sada je osvojila 23 Grend slem titule i subotu će imati šansu da se izjednači s Margeret Kort (Margaret Court, 24).

Serena je dobro počela meč, odmah je krenula pritiskati na servis Njemice, međutim, poslije četiri gema nije bilo brejka (2:2).

Nije uspjela u drugom gemu da iskoristi brejk loptu, ali zato jeste u šestom. Serena je povela 4:2, a potom je prvi set dobila 6:2.

U drugom setu ponovo je oduzela servis protivnici u šestom gemu, potom je brejk potvrdila i povela 5:2. Gerges je uspjela da se vrati i servira za izjednačenje (5:4), međutim, Vilijams je napravila brejk za veliku pobjedu.