TENIS

Nadal u četvrtfinalu US Opena

Antenam.net

2.9.2018

Rafael Nadal i Dominik Tim igrat će u četvrtfinalu US Opena nakon pobjeda u nedjeljnim mečevima u Njujorku.

Nadal je drugi put uzastopno izgubi set, ali je uspio da savlada Nikoloza Basilašvilija rezultatom 6:3, 6:3, 6:7 (6:8), 6:4.

Duel na stadionu "Artur Eš" trajao je skoro tri i po sata, a Gruzijac je pružio sjajan otpor favorizovanom rivalu.

On će sada igrati protiv Dominika Tima, devetog igrača na ATP listi, koji je dobio Južnoafrikanca Kevina Andersona poslije tri seta, 7:5, 6:2, 7:6 (7-2).

Prekosutra ćemo imati priliku da gledamo 11. međusobni duel Španca i Austrijanca, a Nadal vodi 7-3 u pobjedama, uključujući i posljednji meč iz finala Rolan Garosa koji je riješio u svoju korist sa 6:4, 6:3, 6:2.