KINA

Džumhur se nije uspio plasirati u polufinale Šenzena

Džumhur: Poražen u četvrtfinalu

28.9.2018

Damir Džumhur poražen je u četvrtfinalu ATP turnira u kineskom Šenzenu od Australca Aleksa de Minaura (Alex De Minaur) sa 2:0, po setovima 6:3, 7:6.

Prvi set je donio sigurnu igru sa obje strane. Bez većih problema su se sve do osmog gema čuvali servisi, ali je zatim Džumhur poklonio brejk Australcu koji je to iskoristio. Iskoristio je i prvu set loptu i ovaj dio igre je riješio u svoju korist sa 6:3 za 36 minuta igre.

Drugi set je počeo novim brejkom De Minaura koji je igrao sjajno i poveo je sa 4:0 nakon čega slijedi veliki povratak Džumhura.

Vratio je naš najbolji teniser izgubljene servise i sa pet uzastopnih gemova je došao do vodstva od 5:4 u drugom setu.

Potom su oba igrača osvajala poene na svoj servis i pobjednik drugog seta se riješio u taj-brejku, gdje se na kraju bolje snašao Australac, iako je Džumhur ponovo stizao i prestizao veliki zaostatak.