TENIS

Džumhur zaustavljen u prvom kolu Rolan Garosa

Najbolji bosanskohercegovački teniser okončao nastup u Parizu

28.5.2019

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je u prvog kolu Rolan Garosa od Francuza Antoana Hoanga (146. ATP) 3:1 u setovima 6:4, 0:6, 7:6 (7:5), 6:3.

Hoang je s pozivnicom organizatora upao na turnir, a pokazao se kao zaista kvalitetan teniser.

Na početku meča Džumhur je izgubio svoj servis, što je Hoang iskoristio i došao do vodstva od 2:0. Bh. teniser uspio je preokrenuti na 3:2, ali je kod rezultata 4:4 napravio novu grešku i izgubio svoj servis, što je bilo dovoljno da Francuz osvoji prvi set.

U drugom setu gledali smo potpunu dominaciju Džumhura, koji domaćem teniseru nije dozvolio niti jedan gem i slavio je uvjerljivih 6:0.

Treći set donio je malo više neizvjestnosti i otišao je u taj-brejk, gdje se bolje snašao Hoang koji je uz dosta muke osvojio set.

Na početku četvrtog seta oba tenisera bila su sigurna na svoj servis, sve do rezultata 4:3 u korist Hoanga, kada je Džumhur izgubio svoj servis i omogućio domaćem teniseru da stigne od 5:3, a kasnije osvoji set i slavi pobjedu.

Hoang će u drugom kolu igrati protiv Španca Fernanda Verdaska (27. ATP).