Peh za pehom: Del Potro mora na novu operaciju koljena

AFP

V. D.

20.6.2019

Argentinski teniser Juan Martin del Potro morat će ponovo na operaciju desnog koljena nakon što je u dvoboju protiv Kanađanina Denisa Šapovalova (Shapovalov) obnovio povredu zbog koje je od oktobra prošle godine do maja ove godine odigrao samo jedan turnir.

Del Potro je proklizao kod izvođenja jednog voleja u drugom setu dvoboja u kojem je savladao Šapovalova 7:5, 6:4, a nakon meča odustao od daljnjeg nastupa na turniru.

Za 30-godišnjeg Argentinca to je još jedan veliki korak unazad u karijeri koju su mu gotovo uništile povrede. Unatoč mnogim problemima, prvenstveno sa zglobovima i s desnim koljenom, te brojnim operacijama, Del Potro je uspio osvojiti 22 naslova i još 13 puta igrati u finalu, bio je pobjednik US Opena 2009. i finalista na istom turniru prošle godine.

U ovom trenutku je na 12. mjestu na svijetu.