Izgubio drugi set

Džumhur: prošao u četvrtfinale. Twitter

V. D.

25.6.2019

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur stigao je i do druge pobjede na turniru u Antaliji. Džumhur je savladao 443. tenisera svijeta, domaćeg igrača Altua Čelikbileka (Altug Celikbilek) 2:1 u setovima 6:3 4:6 6:3.

Turski igrač je dobro počeo meč, uzeo svoja prva dva servis gema bez problema, uz samo jedan izgubljen poen.

Ipak Džumhur do brejka dolazi već u trećem gemu na protivnikov servis. Do kraja prvog seta naš teniser je sigurno držao početni udarac i uz još jedan brejk poveo 6:3.

U drugom setu puno bolja igra Čelikbileka, koji je iskoristio jedinu brejk loptu koju je imao i sigurnom igrom na svoj servis stigao do izjednačenja u setovima.

Džumhur prvi dolazi do brejk lopti u trećem setu kod rezultata 2:1, koje je turski igrač spasio, ipak naš teniser pravi brejk u osmom gemu i sigurnim servisom završava meč.

On će u četvrtfinalu igrati protiv Australca Džordana Tompsona (Jordan Thompson), koji je s 2:0 u setovima slavio protiv Bredlija Klana (Bradley Klahn).