Naš teniser dobio 6:3 prvi set, ali izgubio naredna tri

Džumhur: Raspoložen na startu. AFP

Avaz.ba

28.8.2019

Damir Džumhur je poražen od Rodžera Federera (Roger) sa 1:3 u setovima. Najbolji bosanskohercegovački teniser dao je sve od sebe, ali je legendarni Švicarac, ipak, bio prejak rival. Damir je fantastično odigrao prvi set meča drugog kola US Opena protiv trećeg nosioca u Njujorku.

Džumhur je dominirao u prvom setu i nakon samo 30 minuta igre slavio sa 6:3 u gemovima. Federer je u prvom setu imao tri asa, dok je Damir bio dosta nervozan te je proizveo četiri dvostruke greške.

Nastavak meča donio je mnogo bolju igru Švicarca, koji je dobio drugi set sa 6:2, dok u trećem brzo poveo sa 3:0. Džumhur je potom dobio dva od tri naredna gema i smanjio na 2:4. Imao je Damir nekoliko brejk lopti u maratonskom sedmom gemu trećeg seta, ali je Švicarac imao čvršće nerve i poveo sa 5:2.

Federer je u nastavku bio siguran i dobio treći set (6:3). Već tada se vidjelo da Džumhuru nije ostalo puno šansi, a to je potvrdio i četvrti set koji je Švicarac rutinski priveo kraju sa 6:4.