Vavrinka eliminirao Džumhura

Džumhur: Poraz u 1. kolu. Arhiv

Piše: Avaz.ba

21.1.2020

Naš najbolji teniser Damir Džumhur eliminiran je u prvom kolu Australian opena od Švicarca Stanislasa Vavrinke (Wawrinka) - 3:1 (7:5, 6:7, 6:4, 6:4).

U prvom setu sve do 12. gema nismo vidjeli nijednu brejk loptu, a onda je Vavrinka došao do tri vezane, ali i set lopte. Iskoristio je prvu.

Džumhur je na otvaranju drugog seta imao dvije brejk lopte. Jednu u prvom, a drugu u trećem gemu, ali ih nije iskoristio. U osmom gemu spasio je dvije brejk lopte, a potom i jednu set loptu u 12. gemu. Bio je uspješniji u tai brejku - 7:4 i izjednačio rezultat na 1:1.

U trećem setu nismo vidjeli nijednu brejk priliku sve do devetog gema, kada Švicarac dolazi do dvije vezane i koristi prvu.

Četvrti set bio je sličan trećem. Nijedne brejk lopte nije bilo do devetog gema, a onda slijede dvije za Švicarca, koje su prelomile meč.

Inače, ovo je bio četvrti duel Vavrinke i Džumhura, u kojem je Švicarac ostvario drugu pobjedu.