Zverevu trosatni triler protiv Manarina, Vavrinka izbacio Rubljova

Slijedi im međusobni duel u četvrtfinalu

Zverev: Namučio se. AFP

6.11.2020

Njemački teniser Aleksandar Zverev (Alexander) plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Parizu, za šta se dobro namučio.

Poslije nešto više od tri sata igre sedmi teniser svijeta slavio je protiv domaćeg igrača Adrijana Manarina (Adrian Mannarino), 36. reketa svijeta, s 2:1 u setovima.

Prvi i drugi set riješeni su u taj brejku. Zverev je prvi dobio sa 7:6 (13:11), a potom je Manarino izjednačio rezultat, nakon što je bio uspješniji u drugom taj brejku sa 6:7 (7:9).

Drama se nastavila i u trećem setu, a Zverev do brejka dolazi u devetom gemu, uzima set sa 6:4 i prolazi dalje.

Zanimljivo je bilo i u duelu Stanislasa Vavrinke (Wawrinka) i Andreja Rubljova ( Andrey Rublev), gdje je Švicarac napravio iznenađenje i slavio nakon preokreta s 2:1.

Prvi set je izgubio s 1:6 i činilo se kako će pretrpjeti ubjedljiv poraz. Međutim, vratio se u nastavku i sa 6:4, 6:3 izborio plasman u četvrtfinale i duel sa Zverevim.