Nadal i Medvedev rutinskim pobjedama do trećeg kola

Bolji od Moha, odnosno Sarbaljesa Baene

Nadal: Slavio u tri seta. AFP

Piše: A. Vatreš

11.2.2021

Španski teniser Rafael Nadal (2.) izborio je plasman u treće kolo Australian Opena, rutinski savladavši Amerikanca i 175. igrača svijeta Majkla Moha (Michael Mmoh) rezultatom 0:3 u setovima.

Nadal je prvi set dobio s 1:6 uz dva napravljena brejka. Drugi je uzeo s 4:6, a dovoljan mu je bio jedan brejk. Treći set riješio je u svoju korist s 2:6, a protivniku je baš kao u prvom setu dva puta oduzimao servis.

Siguran je bio i četvrti reket svijeta Danil Medvedev (Daniil), koji je identičnim rezultatom 0:3 savladao Španca Roberta Sarbeljesa Baenu (Carballes), 99. na ATP listi.

Bilo je 2:6, 5:7, 1:6, a Rusu je za pobjedu trebalo sat i četrdeset i šest minuta igre.

U trećem kolu očekuje ga duel s Filipom Krajinovićem, dok će Nadal igrati protiv Kamerona Norija (Cameron Norrie).